Motor Bakımı ve Onarımı

Akhisar Ford Ticari Araç Motor Tamir, Bakım ve Revizyon Merkezi

Motor Bakımı, Rutin Olarak Yapılması Gereken ve Bir Aracın Sağlıklı Kullanımını Sağlayan ve Ömrünü Uzatan En Önemli Konulardan Biridir. Fordçu Arif Özel Ford Ticari Araç Tamir ve Bakım Servisi Olarak Eğitimli Alanında Uzman Personellerimiz ile Periyodik Bakım ve Yağ Değişimi Başta Olmak Üzere Aracınızın Tüm Motor Aksamının Tamir ve Bakımını Yapmaktayız.

Ford Transit, Transit Custom, Connect ve Tourneo Courier Modellerinin Motor Bakımı, Yağ ve Sıvı Değişimleri, Motor Yapımı ve Revizyonu, Sekman Piston Tamiri Alanlarında Profesyonel Hizmet Vermekteyiz.

Motor Arızası Bir Araçta En Çok Korkulan Ama Zamanla Bir Biçimde Her Motorlu Taşıtta Görülebilecek Bir Arızadır. Gerekli Bakımlar Düzenli Olarak Yapıldığında Motor Arızası Daha Az Görülür ve Aracınızın da Ömrü Uzar.

Motor Bakımında Dikkat Edilecek Konular

Motor Yağını Düzenli Olarak Kontrol Edin veya Ettirin. Çünkü Motor Yağı Zamanla Motoru Koruyan Özelliğini Kaybedip Katılaşır. Katılaşan Yağ Karbon Atıkları da Motordaki Kanalları Tıkayarak Arızaya Neden Olur.

Motor Hararet Yaparsa Daha Hızlı Arıza Verir. Bu Nedenle Hararet Yapmasına İzin Vermeyin. Motoru Hararetten Korumanın En İyi Yolu Soğutma Suyu Seviyesini Kontrol Etmektir.

Motor Bakımı İçin Motorla Yakından İlişkili Olan Akü, Buji, Hava Filtresi, Yağ Filtresi Gibi Elemanları da Rutin Olarak kontrol Ettirin.

Motor Yağ Lambası Yanıyorsa Mutlaka Yağ Kontrolünü Yapın. Aksi Halde Ciddi Arızalarla Karşı Karşıya Kalabilirsiniz.

Park Yerinin Altına Bakın, Yağ Lekesi Varsa Sorun Var Demektir. Hemen Kontrole Gidin.

Motor Bakımı İçin Periyodik Bakımları ve Değişimleri Önemseyin!

Yakıt Filtresi Zamanla Değişmesi Gereken Bir Parçadır.

Aynı Şekilde, Hava Filtresi de Zamanla Değişmesi Gereken Bir Parçadır.

Motor Soğutma Suyu Zamanla Kontrol Edilmeli ve Takviye Edilmesi Gerekmektedir.

Buji Zamanla Değişmesi Gereken Bir Parçadır.

Triger Kayışı ve Motor Zincirleri Zamanla Değişmesi Gereken Bir Parçadır.